• Deň mlieka

25. mája 2022 Od redaktor

Mlieko patrí odpradávna medzi základné potraviny objavujúce sa v našom jedálničku. Pre všetky zdravé osoby je mlieko prospešné a je hlavným zdrojom vápnika. Mlieko má nenahraditeľný význam pre stavbu kostí a zubov. Pri príležitosti dňa mlieka, sme v školskej jedálni 17.05.2022 (utorok) prichystali pre deti malú prezentáciu. Denné menu bolo obohatené o jedlá so zvýšenou spotrebou mlieka a pre maškrtné jazýčky sme pripravili výbornú nátierku a vanilkové mliečko.

Akciu pre nás pripravila pani vedúca školskej jedálne Adriána Tomášová a pani kuchárky  v spolupráci s pani vychovávateľkami 1. stupňa, ktoré s deťmi pripravili krásne kresby a dekorácie z obalov mliečnych výrobkov. Práce detí boli ozaj veľmi tvorivé. Všetkým, ktorí prispeli k vydarenej akcii ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalšiu.